CorelDRAW Graphics Suite X3

Fontos megjegyzések

Tartalomjegyzék


Minimális rendszerkövetelmények

  • Windows 2000, Windows XP (Home, Professional, Media Edition, 64-bit vagy Tablet PC Edition) vagy Windows Server 2003 a legújabb Service Pack javítócsomaggal
  • Pentium III-as, 600 MHz-es vagy újabb processzor
  • 256 MB RAM
  • Egér vagy digitalizáló tábla
  • 1024 x 768 pixeles felbontás (táblaszámítógép esetén 768 x 1024)
  • CD-meghajtó
  • 200 MB hely a merevlemezen (ha csak a CorelDRAW programot telepíti; a programcsomag további alkalmazásainak telepítése esetén további helyre van szükség)
  • Microsoft Internet Explorer 6 vagy újabb

Telepítés

A CorelDRAW Graphics Suite X3 telepítése elõtti lépések

  • Ellenõrizze, hogy a rendszerdátum és -idõ beállítása megfelelõ-e.
  • Zárjon be minden alkalmazást, köztük a víruskeresõ programokat és a tálcán nyitva lévõ programokat is. Ha ezt elmulasztja, akkor a telepítés idõtartama növekedhet, illetve a telepítés során ütközés léphet fel.
  • Windows 2000 vagy XP esetén rendszergazdaként vagy rendszergazdai jogosultsággal rendelkezõ felhasználóként kell bejelentkeznie.
  • Ellenõrizze, hogy elegendõ szabad hely van-e azon a lemezen, amelyre az alkalmazást telepíteni kívánja.
  • A fájl- és memóriaütközések elkerülése érdekében zárjon be minden alkalmazást, és törölje a rendszer TEMP mappájának tartalmát [C:\Documents and Settings\<Rendszergazda>\Local Settings\Temp] és [C:\<WINNT>\Temp].
  • A korábbi verziókkal való ütközés elkerülése érdekében a Corel javaslata értelmében ajánlatos a CorelDRAW Graphics Suite X3 programcsomagot külön könyvtárba telepíteni.

Hálózat, illetve munkaállomás

  • A hálózati rendszergazdák számára a Network Deployment Guide (Hálózati telepítési kézikönyv) címû kiadvány is rendelkezésre áll, amennyiben vállalatuk a CorelDRAW Graphics Suite X3 több licencét is megvásárolta. További tájékoztatásért lépjen kapcsolatba a Corel licenceléssel foglalkozó osztályával vagy a vevõszolgálattal.

A CorelDRAW Graphics Suite X3 telepítése

A telepítés megkezdése elõtt olvassa el a fenti, „A CorelDRAW Graphics Suite X3 telepítése elõtti lépések” címû részt.

  • Helyezze be az 1. lemezt a CD-meghajtóba.
    Ha az automatikusan elinduló kezdõképernyõ nem jelenik meg, kattintson a Windows tálcáján a Start menüre, és válassza a Futtatás lehetõséget. Írja be a D:\autorun.exe vagy D:\CGS13\Setup.exe parancsok egyikét, ahol a D a CD-meghajtóhoz rendelt betûjel.
  • Kövesse az alkalmazás telepítésére vonatkozó utasításokat.
A CorelDRAW Graphics Suite X3 eltávolítása

Windows 2000 esetén

  • A Windows tálcáján válassza sorban a Start > Beállítások > Vezérlõpult > Programok telepítése/törlése lehetõséget.
Ha szeretné megtartani felhasználói fájljait, például az egyéni beállításokat, a készmintákat, a felhasználói kitöltéseket és a testre szabott fájlokat, kattintson az Eltávolítás lehetõségre. Ha el kívánja távolítani a felhasználói fájlokat, kattintson a Módosítás, majd pedig az Eltávolítás lehetõségre. A felhasználói fájlok eltávolításának szándékát meg kell erõsítenie.
Windows XP esetén
  • A Windows tálcáján válassza sorban a Start > Vezérlõpult > Programok telepítése és törlése lehetõséget.

    Ha szeretné megtartani felhasználói fájljait, például az egyéni beállításokat, a készmintákat, a felhasználói kitöltéseket és a testre szabott fájlokat, kattintson az Eltávolítás lehetõségre. Ha el kívánja távolítani a felhasználói fájlokat, kattintson a Módosítás, majd pedig az Eltávolítás lehetõségre. A felhasználói fájlok eltávolításának szándékát meg kell erõsítenie.

Dokumentáció

Dokumentáció és tanfolyamok

Az alább felsorolt, elektronikus formátumban elérhetõ dokumentációfájlok a CorelDRAW Graphics Suite X3 részei. Ha telepíti ezeket, akkor a Windows Start menüjének CorelDRAW Graphics Suite X3 > Dokumentáció mappájából nyithatók meg. Hacsak az adott rész ezt máshogy nem jelzi, a fájlok PDF formátumúak, megtekintésükhöz pedig az Adobe Reader vagy azzal kompatibilis alkalmazás szükséges. Az Adobe® Reader letölthetõ a http://www.adobe.co.uk/products/acrobat/readstep2_allversions.html címrõl.

  • A CorelDRAW Graphics Suite X3 User Guide (CorelDRAW Graphics Suite X3 – Felhasználói kézikönyv) címû dokumentum telepítése a telepítés során engedélyezhetõ. Ha engedélyezi a telepítést, akkor a kézikönyv késõbb a Windows Start menüjének CorelDRAW Graphics Suite X3 > Dokumentáció mappájából nyitható meg. Ha a fájlt nem telepíti, akkor a Vezérlõpult > Programok telepítése/törlése lehetõségén keresztül késõbb hozzáadhatja telepítéshez. Válassza a CorelDRAW Graphics Suite X3 bejegyzésnél a Módosítás lehetõséget.
  • Ha telepíti a CorelDRAW Graphics Suite X3 programcsomag Visual Basic for Applications (VBA) összetevõjét, a CorelDRAW Graphics Suite Programming Guide for VBA (CorelDRAW Graphics Suite – VBA programozási útmutató), valamint az Object Model (Objektummodell) címû dokumentumok is elérhetõk lesznek.
  • A CorelDRAW X3 és Corel PHOTO-PAINT X3 alkalmazásokhoz tartozó tanfolyamok szintén megnyithatók a Start menübõl. A kezdõ lapok HTML formátumúak, megtekintésükhöz böngészõprogram szükséges. Az egyedi tanfolyamok ezzel szemben valójában PDF-fájlok. A tanfolyamokhoz tartozó mintafájlokat a ...\Program Files\Corel\Corel Graphics X3\Languages\<NYELV>\Tutorials\Samples files mappában vagy a megfelelõ almappában találja.

Digitális tartalom

  • A CorelDRAW Graphics Suite X3 több száz Open Type betûkészletet, valamint True Type és Type 1 szimbólumkészletet tartalmaz, ezeket azonban az alkalmazásokban csak akkor használhatja, ha elõzõleg telepíti vagy hozzáadja õket. A betûkészletek telepítésével kapcsolatban tekintse át a Windows dokumentációját, illetve a Font Navigator vagy egyéb betûkészlet-kezelõ alkalmazás súgóját.
  • A betûkészletek a 3. CD-n vannak a Fonts mappában.
  • A szimbólumkészletek a 3. CD-n vannak a Symbols mappában.
  • A 2. CD-lemezen további mintázatos kitöltéseket, permetlistákat, kereteket és csempéket tartalmazó fájlok is helyet kaptak. Az ecsettextúrák, a képlisták, objektumok és a fényképek a 3. CD-lemezen találhatók. Azzal kapcsolatban, hogy ezen fájlokat miként tudja a CorelDRAW Graphics Suite X3 alkalmazásaiba betölteni, a súgóban talál információkat.
  • Az egyes alkalmazásokhoz tartozó mintafájlok az adott alkalmazás mintafájlokat tartalmazó almappájában találhatók
    (például a ..\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics X3\Draw\Samples mappában).

Minden alkalmazás

Munkaterület

Idõrõl idõre szükség lehet az alkalmazás munkaterületéhez tartozó alapértelmezett beállítások visszaállítására. A visszaállításhoz az alkalmazás indítása közben tartsa lenyomva az F8 billentyût. Ennek hatására egy párbeszédpanel jelenik meg, mely megkérdezi, hogy valóban felül szeretné-e írni az aktuális munkaterületet a gyárilag beállított alapértelmezett munkaterülettel. Kattintson az Igen lehetõségre. Innentõl kezdve az alkalmazás újra a kijelölt munkaterülethez tartozó alapértelmezett elrendezést használja majd. Természetesen a munkaterületen végrehajtott egyéni beállítások elvesznek. Több munkaterület kialakításával, használatával és testre szabásával kapcsolatban tekintse át a súgót.

Teljesítmény

Ahhoz, hogy a CorelDRAW Graphics Suite X3 alkalmazásait a lehetõ leghatékonyabban tudja használni, legalább 200 MB méretû lapozófájl javasolt. A lapozófájl mérete az Operációs rendszer > Virtuális memória lehetõségnél állítható be.

Táblaszámítógép és toll támogatása

Ha Wacom® illesztõfelülettel rendelkezõ táblaszámítógépet használ, és a toll által a táblára kifejtett nyomást a rendszer nem veszi figyelembe, akkor a probléma kiküszöböléséhez elegendõ a táblaszámítógéphez tartozó illesztõprogram-frissítést a Wacom cégtõl beszerezni.

CorelDRAW X3

Fájlmûveletek:

  • Kihasználhatja a CorelDRAW X3-ban az új Unicode kódolás által nyújtott kompatibilitást, mely biztosítja, hogy a korábbi verziókból származó szöveges elemek (például a rétegnevek, objektumnevek stb.) megfelelõen jelenjenek meg. Elõször is gyõzõdjön meg arról, hogy az operációs rendszerén telepítve van-e a megfelelõ nyelvi támogatás. Ezután a más kódlapot használó operációs rendszeren futó korábbi programverzióval készült fájlok megnyitásakor a Megnyitás párbeszédpanelen állítsa be a megfelelõ kódlapot. Ha például japán nyelvû operációs rendszeren a CorelDRAW 11 programmal készült fájlt szeretne angol operációs rendszeren futó CorelDRAW X3 alkalmazásban megnyitni, a fájl megnyitásakor a 932-es kódlapot kell beállítania.
  • Corel DESIGNER Professional SG vagy Corel DESIGNER Technical Suite 12 alkalmazásban létrehozott, nem támogatott objektumokat (például átmérõre vagy sugárra vonatkozó méreteket, illetve feliratokat) tartalmazó CDR/DES-fájlok megnyitásakor a nem támogatott objektumok jelenlétére üzenet hívja fel a figyelmet. A CorelDRAW X3 alkalmazásban ezen objektumok zárolva jelennek meg. Lehetõség van a zárolás feloldására és az objektumok csoporttá alakítására. Ha azonban a fájlt újból menteni szeretné, és a Corel DESIGNER Professional SG vagy a Corel DESIGNER Technical Suite 12 alkalmazás egyedi lehetõségeit meg kívánja tartani, akkor ajánlatos az objektumok zárolását megtartani.
  • Amikor árnyékot ment elõzõ verzió fájlformátumaiba, az árnyékok lencseobjektumokká lesznek átalakítva. Az objektumok kinézete változatlan marad, de nem lehet többé szerkeszteni árnyékobjektumként.
  • A Corel DESIGNER Technical Suite 12 bõvített körvonalstílusai megmaradnak a CorelDRAW X3-ban megnyitott és újramentett .DES-fájlokban.

Albumok

  • Ha a CorelDRAW X3 alkalmazást olyan rendszerre telepíti, amelyen megtalálható a CorelDRAW 11, illetve a CorelDRAW 10, akkor az újabb verzió hatással lesz a korábbi verziók keresési lehetõségére. A CorelDRAW 11, illetve 10 programban végrehajtott keresés eredményeképpen a Találatok ablakban üres lista jelenik meg. Ennek kiküszöböléséhez módosítania kell a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\COREL\CorelSearch\CorelDRAW13 rendszerleíró kulcsot. A módosítás abból áll, hogy a nyelvre vonatkozó dinamikus értéket abszolút nyelvi azonosítóra cseréli. (Ha például a keresést angolul végzi, a kulcsban szereplõ elérési utat ..\Languages\<LANG>\Programs\Search.idx értékrõl ..\Languages\EN\Programs\Search.idx értékre kell változtatnia.)

A CorelDRAW X3 program lehetõvé teszi, hogy a CD-lemezen lévõ tartalom más helyre másolható, az album használata pedig ugyanúgy folytatható legyen. A lehetõség használatához tegye a következõket:

  1. A kívánt helyen a tartalmat hordozó CD-lemez kötetcímkéjével megegyezõ néven hozzon létre új mappát. (A CorelDRAW Graphics Suite X3 clipart-gyûjteményt tartalmazó lemeze esetén például a mappát "CGX3_CLPART" néven kell létrehoznia.)
  2. Másolja a CD-lemez teljes tartalmát a volinfo.txt fájllal együtt a létrehozott mappába.
  3. A HKEY_LOCAL_Machine\Software\Corel\Media\Corel GRAPHICS X3 Clipart (Disk2) rendszerleíró kulcsban szereplõ elérési utat módosítsa az 1. lépésben létrehozott mappa elérési útjára.
  4. A HKEY_LOCAL_Machine\Software\Corel\Media\Corel GRAPHICS X3 Photos (Disk3) rendszerleíró kulcsban szereplõ elérési utat módosítsa az 1. lépésben létrehozott mappa elérési útjára.
    Innentõl kezdve a fényképek és objektumok közötti kereséshez nem lesz szüksége az adott adatokat tartalmazó CD-lemezekre.

Webes lehetõségek

A CorelDRAW Graphics Suite X3 webes lehetõségeinek kihasználásához szükség van a Microsoft Internet Explorer 6 vagy újabb, illetve a Netscape Navigator 4 vagy újabb böngészõprogramra.

A Mûvészi eszköz

A Mûvészi eszköz segítségével effektusok – például átlátszóság és lencsék – permetezhetõk és kenhetõk szét. Ha azonban számos ilyen vonás fedi át egymást, az alkalmazás teljesítõképessége jelentõsen csökkenhet.

Szöveg

  • A többnyelvû lehetõség használatához Windows 2000 esetén tegye a következõket: Kattintson duplán a Vezérlõpult Területi beállítások lehetõségére. Kattintson az Általános fülre, majd pedig az Alapértelmezés beállítása gombra. Ennek hatására a rendszer módosítja a rendszerkódlapot. Ezután telepítse a kívánt billentyûzetkiosztást vagy írásjegybevivõt (Input Method Editor – IME).
  • A többnyelvû lehetõség Windows XP rendszeren történõ beállításához rendszergazdai fiókból hajtsa végre a következõket: Kattintson a Vezérlõpult Dátum, idõ, nyelv és területi beállítások lehetõségére. Kattintson a Területi és nyelvi beállítások lehetõségre. Kattintson a Speciális fülre. A Unicode-ot nem használó programok nyelve területen válasszon nyelvet a listából. Ezután telepítse a megfelelõ billentyûzetkiosztást vagy írásjegybevivõt.
  • A kijelölt szöveg és szöveges objektum kódlapjának módosításához kattintson a Szöveg > Kódolás lehetõségre. Mielõtt nem unicode típusú betûkészletet választana a kijelölt szövegek vagy szöveges objektumok számára, célszerû a kódlapot beállítani a Szöveg > Kódolás lehetõségnél.
  • A nyomvonalra illesztett és tükrözött szövegek görbékké lesznek átalakítva a korábbi verziókba mentéskor.

Corel PHOTO-PAINT X3

  • A Netscape Navigator nem támogatja a webes átváltógombokhoz tartozó hangokat.
  • A Körbevágó laborban, nagyobb képek esetén a kép méreténél legalább háromszor nagyobb memóriaterületre (valós vagy virtuális) van szükség.
  • A PHOTO-PAINT programban lévõ QuickTimeVR lehetõség kihasználásához telepíteni kell a QuickTime 6.x verziót.
  • A Windows XP Service Pack 2 használata esetén a PHOTO-PAINT programmal készített átváltógombok elõnézetének megtekintéséhez ideiglenesen le kell tiltani a felugró ablakok automatikus tiltását.
  • A korábbi verzió .cpt-fájljainak (9-es és régebbi verziók) megnyitásakor olyan rendszereken, amelyeken nincs telepítve ugyanaz a betûkészlet- és nyelvtámogatás, mint amellyel a fájlt létrehozták, a típusjellemzõk, például a szín és a méret, az alapértelmezett rendszerbetû típusjellemzõire változhatnak.

Nyomtatás

  • Ha a dokumentum felülnyomása szimuláltra van állítva, a kimenet raszterizálva lesz. Ez nem javasolt olyan munkáknál, ahol a színek lényegesek.
  • Néhány PostScript-kitöltés nem feltétlenül nyomtatódik ki helyesen PS-nyomtatókon.
  • Nem jelenik meg figyelmeztetõ üzenet, ha üzemen kívüli nyomtatóra kísérel meg nyomtatni.

Pantone színmintakönyvek

2005 tavaszán a Pantone, Inc. két új színmintakönyvet adott ki: PANTONE color bridge coated és PANTONE color bridge coated EURO. Ezek a színmintakönyvek a PANTONE solid to process guide coated és a PANTONE solid to process guide coated Euro kiadványokat váltják fel.

A Corel örömmel jelenti, hogy támogatja az ezekben a színmintakönyvekben levõ CMYK szimulációs értékeket. A PANTONE solid to process coated EURO nevû PANTONE-gyûjtemény valójában tartalmazza a PANTONE color bridge coated EURO színmintakönyv frissített értékeit. Sajnos már nem tudtuk idõben megváltoztatni a gyûjtemény nevét a mostani CorelDRAW-verzió megjelenéséig. A következõ kiadásra javítjuk.

Ami a PANTONE color bridge coated észak-amerikai verzióját illeti, ha PANTONE-színeket választ a PANTONE solid coated, PANTONE solid uncoated vagy PANTONE solid matte gyûjteményekbõl, az eredményként kapott CMYK-értékek konzisztensek lesznek a PANTONE color bridge coated színmintakönyvben levõ értékekkel.

Kérjük, jegyezze meg, hogy a PANTONE solid to process guide coated és a PANTONE solid to process guide coated EURO nem támogatottak ebben a kiadásban.

A Pantone legújabb színmintakönyveirõl az alábbi webhelyeken szerezhet további információkat:
PANTONE color bridge coated - http://www.pantone.com
PANTONE color bridge coated EURO - http://www.pantone.co.uk

Színkezelés

  • Az effektusok beállításainál használt színmód csak a megjelenítésre vonatkozik. A kimenethez automatikusan a megfelelõ, a cél színterén alapuló színmód lesz használva. Ha például a dokumentumot RGB JPG-fájlba exportálja, az RGB színmód lesz használva. Ha PostScript-nyomtatóra nyomtat, a CMYK színmód lesz használva.

Importálás/Exportálás

Adobe Illustrator (AI)

  • Az Adobe Illustrator 11 CS2 programmal készült fájlok nem minden esetben importálhatók AI-fájlként.

PDF

  • A rendszeren nem telepített betûkészleteket tartalmazó PDF-fájlok importálásakor a karaktertávolságok esetleg nem a várakozásoknak megfelelõen alakulnak.
  • A nem beágyazott EPS-fájlok nem jeleníthetõk meg az exportált PDF-fájlokban, azonban minden további nélkül kinyomtathatók.
  • A dokumentum rétegstruktúrájának megõrzése és a JP2 bitképtömörítési lehetõségek csak az Acrobat 6.0-kompatibilitási módban támogatottak.
  • A korlátozásokkal ellátott PDF-ek megnyitásához a Permissions (engedélyek) jelszó szükséges. Ha a PDF nincs korlátozva, vagy az Open (megnyitási) jelszó, vagy a Permissions (engedélyek) jelszó megnyitja a fájlt.
  • Egyes különleges karakterek nem támogatottak, ha a PDF-et ASCII-kódolású szöveggel menti. Ha különleges karaktereket vagy kétbájtos karaktereket használ, a PDF-beállításoknál válassza a Unicode lehetõséget.

AutoCAD (DXF)

  • DXF-fájlok importálásakor az Automatikus csomópontcsökkentés funkció eltávolítja a fájlon belüli több nézet miatt jelen lévõ rejtett vonalakat. A görbeobjektumokon lévõ csomópontokat a funkció nem módosítja.
  • Térbeli objektumokat tartalmazó fájlok importálása nem várt eredménnyel járhat.

JPEG 2000 (JP2)

  • Egyes böngészõprogramok nem támogatják a JPEG 2000 (JPEG 2000 Standard és JPEG 2000 Codestream) fájlformátumot. Az ilyen formátumú fájlok megtekintéséhez esetleg kiegészítõ szükséges.
  • A JP2 importszûrõ JPEG 2000 Standard és JPEG 2000 Codestream típusú fájlokat támogat.
  • A JPEG 2000 Codestream típusú fájl .jp2 kiterjesztésû, valamint metaadatokat is tartalmaz.

Portable Network Graphics (PNG)

  • Egyes böngészõprogramok nem támogatják a PNG-fájlok átlátszóságát. Ezt a böngészõprogram dokumentációjában ellenõrizheti.

Scalable Vector Graphics (SVG)

  • Az SVG-fájlok mintaképének SVG exportálása párbeszédpanelen történõ megtekintéséhez SVG-nézegetõ alkalmazásra van szükség.
Bitstream Font Navigator
  • Ha telepítette a Bitstream Font Navigator programot a CorelDRAW Graphics Suite korábbi verziójával együtt, és létrehozott betûkészletcsoportokat és betûkészlet-katalógusokat, akkor ezek látszani fognak a jelen verzióval együtt telepített Bitstream Font Navigator programban. Ha eltávolítja a Bitstream Font Navigator program korábbi verzióját, ezek a betûkészletcsoportok és betûkészlet-katalógusok törlõdnek, és újra létre kell hozni õket a jelen verzióval együtt telepített Bitstream Font Navigator programban.

Microsoft Visual Basic for Applications

A CorelDRAW X3 és a Corel PHOTO-PAINT X3 programban csak akkor lehet a Microsoft Visual Basic for Applications elemet használni, ha telepítve van a Microsoft Visual Basic for Applications 6.3 összetevõ. A Microsoft Visual Basic for Applications 6.3 megtalálható a CorelDRAW Graphics Suite X3 telepítõjének Segédprogramok pontja alatt. Szokásos telepítés választásakor az összetevõ automatikusan települ.

VBA Programming Guide for CorelDRAW X3

A VBA Programming Guide for CorelDRAW X3 (CorelDRAW X3 – VBA programozási útmutató) címû dokumentum segít a mûveletek automatizálásában és VBA lehetõséget használó egyéni megoldások kialakításában. Ha a CorelDRAW szokásos telepítését választotta, illetve az egyéni telepítés során telepítette a VBA lehetõséget, akkor a kézikönyv a CorelDRAW súgójának VBA elemmel foglakozó részébõl nyitható meg, de a Start menüben szereplõ CorelDRAW Graphics Suite X3 lehetõség parancsikonja segítségével is elérhetõ.

Makrók frissítése CorelDRAW 12-rõl CorelDRAW X3-ra

Annak biztosítása érdekében, hogy a CorelDRAW 12 alkalmazásban írt makrók megfelelõ módon mûködjenek a CorelDRAW X3 programban is, esetleg módosítania kell az osztályok, metódusok és tulajdonságok nevét vagy a makró egyes paramétereit.

A felhasználói profil elérési útjának GMS-mappái

A GMS-fájlokat a program általában a CorelDRAW Graphics Suite X3\Draw és CorelDRAW Graphics Suite X3\CorelPHOTO-PAINT mappák GMS nevû mappáiba menti. Ha a felhasználó nem rendelkezik írási jogosultsággal ezekhez a mappákhoz, akkor a GMS-mappák a User Draw és a User CorelPHOTO-PAINT mappákba kerülnek.

Bõvítmények használata a Windows XP rendszer korlátozott felhasználóinak fiókjaiban

Bõvítményeket a következõ lépések végrehajtásával adhat a korlátozott felhasználók fiókjaihoz. A példa a Corel PHOTO-PAINT programra vonatkozik.

  1. Jelentkezzen be rendszergazdaként arra a rendszerre, amelyen a bõvítményt futtatni szeretné.
  2. A bõvítményen használja a regsvr32.exe parancsot. A program hozzáadja azokat a szükséges osztályazonosítókat és rendszerleíró kulcsokat, amelyeket csak rendszergazda hozhat létre.
  3. Adja ki a regedit.exe parancsot. Lépkedjen a HKEY_CURRENT_USER/Software/Corel/CorelDraw/13.0/Corel PHOTO-PAINT/Addins bejegyzésre.
  4. Jelölje ki a bõvítményhez tartozó kulcsot (például PhotoPaint.Addin1).
  5. Válassza a Rendszerleíró adatbázis menü Rendszerleíró adatbázis exportálása pontját. Jelölje be a Kijelölt ág lehetõséget, a Fájlnév mezõben adjon meg fájlnevet, és kattintson a Mentés gombra.
  6. Jelentkezzen be a korlátozott felhasználó fiókjába, majd ismét adja ki a regedit.exe parancsot.
  7. Kattintson a Rendszerleíró adatbázis menü Rendszerleíró adatbázis importálása pontjára, adja meg az 5. lépésben exportált .reg-fájlt, végül kattintson a Megnyitás gombra.
  8. Ezután a bõvítmény a korlátozott felhasználó fiókjából is futtatható.

Próba-, oktatási és OEM-verziók

A próbaverzióból, valamint az oktatási és OEM-verziókból bizonyos összetevõk hiányoznak. A hiányzó összetevõk között Corel-alkalmazások, -szolgáltatások, harmadik fél által készített segédprogramok és bizonyos tartalmak szerepelhetnek. Azonban az alkalmazás és a dokumentáció egyaránt hivatkozhat ezekre az összetevõkre.

Mûszaki segítségnyújtás

A mûszaki segítségnyújtást nem vehetik igénybe azok, akik a Corel-termékek OEM-, „fehér dobozos”, kizárólag CD-lemezekbõl álló, próba-, valamint oktatási változatával rendelkeznek. További tájékoztatásért látogasson el a www.corel.com/support címre.

CorelDRAW Graphics Suite X3 Service Pack 1

A CorelDRAW és a Corel PHOTO-PAINT stabilitása és teljesítménye tovább nõtt. A javítások a következõ területeket érintették:

Az alkalmazás munkaterülete

  • A parancslista végiggörgetése a Testreszabás párbeszédpanelen nem okozza többé az alkalmazás instabilitását.
  • A Corel PHOTO-PAINT Szabályozás menüjének parancsai mostantól testreszabhatók.
  • Egy eszközkészlet elõugró elemének kijelölése a Testreszabás párbeszédpanelen nem okozza többé az elem eltávolítását az eszközkészletbõl.
  • A Szöveg, a Lépés és ismétlés és a Fazetta dokkolók felhasználói felülete megújult.
  • Ha egyéni munkaterületet használ, amely képernyõn megjelenõ színpalettákat tartalmaz, ezek a színpaletták a CorelDRAW újraindítását követõen is megjelennek.
  • Az Alakzat eszköz tulajdonságsor javítva lett, könnyebben szerkeszthetõ egyszerre több kijelölt objektum.
  • A Betûkészletlista panel javítva lett.

Bitképek kezelése és hatások

  • A CorelDRAW-ban azonos színtérben az objektumok bitképpé alakítása nem okoz többé színeltolódást.
  • Az árnyékok színek az RGB-színtérben pontosan jelennek meg és reprodukálódnak, ha CMYK-ban hozták létre (és fordítva).

Színek

  • A Device N képekben használt egyéni direktszínek mostantól a fájllal együtt mentve lesznek ahelyett, hogy feketével lennének helyettesítve.
  • A Kibõvített felülnyomásokkal nevû megtekintési módban mostantól megjelennek az ugyanolyan színû, jobbra haladó színátmenetes kitöltések.

Megjegyzés: A Service Pack 1 telepítése után az egyéni direktszínes Devine N képeket tartalmazó CorelDRAW-fájlok színértékei vagy színnevei megváltozhatnak, ha CorelDRAW-ban történõ megnyitáskor.

Importszûrõk és exportszûrõk

Adobe Illustrator (AI)

  • Az objektumok nem tolódnak el többé az oldalon, ha egy Adobe Illustrator-fájlt CorelDraw-ban szerkeszt.
  • Az Adobe Illustrator-fájlok mostantól az oldal közepére vannak rendezve a CorelDRAW-ban való megnyitáskor.
  • Az AI- és EPS-objektumokat tartalmazó AI-fájlok importálása megbízhatóbbá vált.

DXF

  • Az importált DXF-fájlok szövegei többé nem tolódnak el.

JPEG (JPG)

  • A CorelDRAW és a Corel PHOTO-PAINT programokkal megnyitva a JPEG-fájlok DPI- és EXIF-adatai változatlanok maradnak.

Portable Document Format (PDF)

  • A Unicode kódolású szöveg lehetõség mostantól menthetõ PDF-stílusba.
  • Alapértelmezés szerint az AI kompatibilis PDF-fájlok mostantól a PDF importálása szûrõvel nyílnak meg és importálódnak, kivéve ha az AI szûrõt használja.
  • A „Méretezés a képpel együtt” körvonal-tulajdonságot használó vektoros objektumok mostantól kisebb fájlméretet eredményeznek.
  • A Közzététel PDF-formátumban szûrõ mostantól támogatja a palettás képeket és a többszínû mintázatos kitöltést tartalmazó fájlokat.
  • A PDF importszûrõ mostantól támogatja a könyvjelzõs PDF-fájlokat, valamint a Quark 6.5-ös verziójával készült fájlokat, melyek OPI-adatokkal ellátott képeket tartalmaznak.

HPGL Plotter (PLT)

  • Többé nem tolódnak el az objektumok az exportált PLT-fájlokban.

EPS/PRN/PS

  • Az átlátszó fejléceket tartalmazó EPS-fájlok, melyeknél be van kapcsolva az Elhelyezés beágyazott PostScriptként opció, az elvárt módon mûködnek.
  • A CorelDRAW X3-mal készített PRN-fájlok importálásakor megmaradnak az objektum méretei.
  • Egyszerre több EPS-fájl importálásakor az Importálás párbeszédpanel elsõ megjelenésekor megadott beállítások az összes EPS-fájlra érvényesek lesznek.
  • A CorelDRAW X3-mal készített EPS-fájlok ezentúl nem eredményeznek PostScript kimeneti hibákat, amikor korábbi CorelDRAW verziókból vagy Corel Venturából kivitelezik azokat.

Adobe Photoshop (PSD)

  • Vágógörbéket tartalmazó fájlok Corel PHOTO-PAINT-bõl Adobe Photoshop formátumba (PSD) exportálásakor megmaradnak a vágógörbék.

TIFF-bitkép (TIF)

  • A Corel PHOTO-PAINT-bõl exportált TIF-fájlokban mostantól lehetnek átlátszó hátterek.

Objektumjellemzõk és vezérlõk

  • A CorelDRAW színkeresési és színcserélõ része javult.
  • A VBA objektummodell mostantól támogatja a visszavonási mûveleteket.

OLE

  • A munkaterület beállításai megmaradnak az OLE-objektumok helybeni szerkesztésekor.

Próbapad

  • A Közzététel PDF-formátumban próbapad párbeszédpanel támogatja a bõvített karakterkészletet.

Nyomtatás

  • A Körlevél funkció javult, hogy jobban támogassa a vesszõvel elválasztott fájlokat.
  • A színátmenetes kitöltést tartalmazó fájlok PostScript-nyomtatókon nyomtatása mostantól jobb.
  • A CorelDRAW korábbi verzióiban készült, direktszíneket tartalmazó fájlok ezentúl nem üres oldalként lesznek nyomtatva.
  • A PPD-s nyomtatókon való nyomtatáskor a dokumentumból több példány is nyomtatható.
  • A mintázatos kitöltést tartalmazó, átméretezett, megdöntött és elforgatott objektumok helyesen lesznek nyomtatva PostScript nyomtatókon.
  • A Peremhatár beállításokat tartalmazó négyzetes kitöltések mostantól helyesen jelennek meg PostScript 3 szintû kimeneten.
  • A szövegek és a körvonalat, valamint direktszínû hálós kitöltést nem tartalmazó objektumok nyomtatott kimenete javult.
  • A Színes bitképek mint Szürkeárnyalatos funkció javult.
  • A Print Preview párbeszédpanel teljesítménye javult.

Megjegyzések:

  • Ha a területi beállításokban elválasztó karakterként vesszõ van beállítva, a PostScript kimenet megbízhatóbb lesz.
  • Bizonyos többszínû mintázatos kitöltések, melyeknél az origó megváltozott, helytelen nyomtatási képet és kimenetet eredményezhetnek PostScript nyomtatókon.
  • Az objektumok felülnyomásai nem õrzõdnek meg, amikor az objektumokat RGB-bitképpé konvertálják.
  • Ha árnyékot, MaszkMestert vagy színátmenetes kitöltést tartalmazó fájlok helytelenül kerülnek a nyomtatási sorba vagy nem megfelelõen nyomtatódnak nem-PostScript, illetve GDI-nyomtatókon, akkor az alábbi mûveletekkel, az INI kapcsoló kézi beállításával korrigálhatja a problémát:
    1. A telepítési mappában található ini-fájl módosításához keresse meg a Graphics13/config könyvtárat, majd nyissa meg a corelprn.ini fájlt.
    2. A [Config] részben lévõ UseDelayRender bejegyzéshez írjon 0 értéket.
    3. Keresse meg a Documents and settings/USERNAME/Application Data/Corel/Graphics13/User Config könyvtárat, nyissa meg a corelprn.ini fájlt, majd módosítsa az INI kapcsolót 0 értékre (UseDelayRender=0) a [Config] részben.
      Esetleg szükség lehet a munkaterület alaphelyzetbe állítására is. Ehhez az alkalmazás indításakor tartsa nyomva az F8 billentyût.

Szöveg

  • A Panose betûkészlet-egyeztetés párbeszédpanel Telepítés Bitstream Font Navigator-katalógusból lehetõsége jobban támogatja az Open Type betûkészleteket.
  • Akár az Alt plusz numerikus billentyûzet segítségével, akár a Karakter beszúrása dokkolóval ír be szimbólumkaraktereket, ezek a karakterek helyesen fognak megjelenni és nyomtatódni.
  • A CorelDRAW korábbi verzióiból származó, burkológörbés szöveget tartalmazó fájlok támogatása javult.

Megjegyzések:

  • Ha a betûkészleteket a TrueDoc segítségével ágyazza a dokumentumokba, akkor nem használhat kétbájtos vagy kétirányú betûkészleteket.
  • A CorelDRAW X3 576-ös alverziójával készített, burkológörbés szövegeket vagy objektumok belsejében lévõ szövegeket tartalmazó fájlok a Service Pack 1-ben másképp nyílhatnak meg, illetve tördelésük eltérõ lehet. Ha ugyanazokat a szöveges objektumokat a Service Pack 1-ben mentik, és az 576-ös alverzióban nyitják meg, akkor a tördelésük szintén eltérõ lehet.

Eszközök

  • Az Interaktív kontúr eszköz sokat javult.
  • A CorelDraw Interaktív árnyék eszköze javult, az árnyék jobb megjelenítése és nyomtatása érdekében.
  • A Corel PHOTO-PAINT Árnyék eszköze javult.
  • A Corel PHOTO-PAINT-ben az objektumok perspektivikus módú szerkesztése jobb eredményt biztosít.
  • Az Alakzat eszköz kijelölése ezentúl nem okoz képfrissítési problémákat.

PowerTRACE

  • A teljesítmény és az automatizmus támogatása javult.

Vektoreffektusok

  • Az általános teljesítmény javult.
  • Mostantól gyorsabb a Fazetta effektust tartalmazó objektumok bitképpé konvertálása.
  • Mostantól egyszerûbb dolgozni a CorelDRAW-ban a Lencse dokkoló megnyitott állapota mellett.

Webes funkciók

  • A webes forró zónák megjelenítése jobb lett a CorelDRAW-ban.

Ugrás a dokumentum elejére


v13.05.11.06_1